Kommunikáljunk: a védelem szervezésének alapja – páros gyakorlat | YouCoach Skip to main content

Gyakorlat a kapustechnika fejlesztésére 1 az 1 elleni helyzetekkel
Saves technique, Goalkeeper positioning, Anticipation, Balance, Vestibular information, Quickness, Passzolás, Lezárás, Helyezkedés, Kapu védése, 2 against Goalkeeper, 1-1 ellen, 2-1 ellen
Szervezés

Az edző a gyakorlótér közepén helyezkedik el, a kapukat egymással szemben helyezzük el a pálya négy oldalán. Mindegyik kapu vonalától 3 méterre két jelzést helyezünk el, ami a kapusok képzeletbeli, kiindulási vonalát fogja meghúzni (az „1-es számúak” a négy vonal középpontjára helyezkednek).

Leírás
  • Az edző leejt egy labdát, és hangosan kijelöl egy párt (1. vagy 2. számú: pár alatt azt a két kapust értjük, akik a párhuzamos oldalak kapuit őrzik)
  • A kijelölt pár vetődve próbálja megszerezni a labdát (az ábrán az 1. számú pár)
  • A labdát megszerző kapus eldönti, melyiker támadja a fennmaradó két kapu közül; a későn érkező kapus 1 az 1 ellen küzd meg társával, hogy megakadályozza a gólszerzést
  • Ha a védővé vált kapus vagy a kiválasztott kaput védő hálóőr megszerzi a labdát, gólt szerezhet annak a kapusnak a kapujára, aki eddig a labdát birtokolta
  • A negyedik kapus – az egyetlen, aki még nem avatkozott játékba – segíti a másik, kapuban álló társát, így 2 vs 1 + kapus helyzetet teremtve
  • A játék akkor ér véget, amikor a labda elhagyja a játékteret vagy gól esik

Az edző hangosan kijelöli az egyik párt

Az 1. pár első játékosa éri el elsőként a labdát és eldönti, hogy a másik két kapus közül melyik kapujára támad

Variánsok
  1. Az edző dobhatja a labdát magasan is, így a kijelölt kapusoknak felugorva kell megelőzniük a egymást a labda megszerzéséért