• Időtartam: 14 perc
  • Sorozatok száma: 2, egyenként 5 perces sorozat, 2 perc passzív pihenővel minden sorozat után
Összegzés Másodlagos célkitűzések
A gyakorlat fejleszti a nyomás alatti átadást és a szabad területek kezelését
Anticipation, Space-time differentiation, Passzolás, First touch, Szabadulás, Lezárás, Helyezkedés, Labdaszerzés, Keresztirányú térkihasználás, Labdabirtoklás, Pressure, Átmenetek
Szervezés

Tányérbóják segítségével határoljunk be egy 30x20 méteres játékteret, majd bójákkal osszuk két részre. A pálya rövidebb oldalain helyezzünk el egy-egy kiskaput. Játékosainkat osszuk fel négy piros mezes védőre (térfelenként kettőre), két kék mezes támadóra (szabadon mozognak a játéktéren) és két zöld mezes külső játékosra (akik a pálya hosszabb oldali mentén mozoghatnak).

Leírás
  • A kék mezes támadók gólszerzéssel szerezhetnek egy pontot, a kettő közül bármelyik kapura lőhetnek
  • A piros mezes védők csak a számukra kijelölt félpályán belül játszhatnak, aktív védekezéssel kell megakadályozniuk az ellenfél támadóinak akcióját
  • Labdaszerzés esetén a piros mezes védőknek nyolc megszakítás nélküli passzt kell kivitelezniük, hogy egy ponttal gazdagodjanak
  • Labdavesztés esetén a kék mezes támadóknak meg kell próbálniuk visszaszerezni a játékszert, az ellenfél pontszerzését elkerülve
  • A zöld mezes külső játékosok csak a játéktér hosszú oldali mentén mozoghatnak, a labdát birtokló csapattal játszva össze (mindkét csapattal játszanak)

• Technikai-koordinációs célok: átadás és labdaátvétel magas térbeli és időbeli nyomással, labdavezetés variánsokkal, befejezés
    • Technikai-taktikai célok: a szabad terület kezelése a labdavivő mögött is, a számbeli fölény és az emberhátrány kihasználása, szélességi játék (külső játékosok) és a szabad terület fogalma