Összegzés Másodlagos célkitűzések
Labdavezetésre épülő gyakorlat a legkisebbek számára
Tájékozódás, Perifériás látás, Egyedüli, Láb-belső, Outside of the foot, Dribbling with changes in direction, Dribbling with feints, Dribbling to prevent the opponent, Labda uralása
Szervezés
Használjunk tányérbójákat a játéktér behatárolásához. A játékosok helyezkedjenek el a pályán belül. Minden játékosnak saját labdája van.
Leírás
  • A gyakorlat elején az edző felkiált: „Motorokat beindítani!”, amire a gyerekek álló helyzetben, a talpukkal kezdik megérinteni a labdát (10-15 alkalommal)
  • Amikor az edző újra felkiált: „Első sebesség!”, a gyerekek labdavezetésbe és nagyon lassú cselezésbe kezdenek
  • Az edző „Második sebesség!” kiáltására a gyerekek tovább vezetik a labdát, de ezúttal gyorsabban cseleznek
  • A „Harmadik sebesség!” felkiáltásra a labdavezetés közben a gyerekek még gyorsabban cseleznek
  • A „Negyedik sebesség!” utasításra a gyerekek labdavezetés közben a lehető leggyorsabb cseleket mutatják be
  • Az edző tetszés szerinti sorrendben váltogathatja a sebességeket, például „harmadik sebesség, második sebesség, negyedik sebesség…”
  • Amikor az edző felkiált: „Tolatás!”, a gyerekek 180°-ban irányt váltanak, és tovább vezetik a labdát
  • Ha két játékos labdái összeütköznek, „baleset” történik és a gyerekeknek el kell hagyniuk a játékteret öt fekvőtámasz erejéig, amíg az autójukat megjavítják a boxutcában