2 a 2 ellen - PSV Eindhoven | YouCoach Skip to main content

Előkészítés
  • Játéktér: 30x20 méter
  • Játékosok száma: 12
  • Időtartam: 13 perc
  • Sorozatok száma: 2, egyenként 6 perces sorozat 1 perc pihenővel megszakítva (a pihenőt használhatjuk térfélcserére és a labdák összegyűjtésére)
Összegzés Másodlagos célkitűzések
Ez, a PSV utánpótlásánál széles körben alkalmazott gyakorlat olyan játékhelyzetekben fejleszti a játékosokat, amik gyakran kialakulhatnak a meccsek során
Labdavezetés, Front dribbling, Szabadulás, Passzolás, Labdaszerzés, Zone defensive
Szervezés

Tányérbóják segítségével határoljuk be a játékteret. Az így kapott pálya két végén helyezzük el a két kisméretű kaput. Játékosainkat osszuk 2 csapatra, az egyik alakulatnak adjunk megkülönbözető mezeket.

Leírás
  • A gyakorlatot 4 játékos kezdi a gyakorlótéren belül, 2 piros mezes játékos 2 kék mezes ellen
  • Az első körben a kék páros birtokolja a labdát és támad a piros mezes ellenfelek által védett kapura az ábrán látható módon
  • Az akció akkor fejeződik be, ha gól esik, a labda a pályán kívülre kerül vagy a védekező páros megszerzi a játékszert
  • Az akció végeztével a kék támadóknak azonnal el kell hagynia a pályát teret adva egy másik kék mezes párosnak, akik a pályán maradó piros mezesek támadását próbálják kivédekezni

1. Korlátozzuk a játékosok pályán belüli érintésszámát
  2. Növeljük a pálya méretét (35x30 méter) és bővítsük a csapatokat egy harmadik játékossal
Edzői feladatok
  • Figyeljünk a játékosok mozgására a védelmi fázisban (kezdeti helyezkedés, közbelépés üteme, reakció, stb.)
  • Támadási fázisban a játékosoknak folyamatosan mozogniuk kell a rendelkezésükre álló területen, így szabadítva fel passzolási vonalakat társuk számára, egyúttal alkalmazva a mélységi játék és meglepetésszerűség elvét